חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון Fin-de-Siècle

עזרה בתכנון טיול לבלגיה? השאירו פרטים👇

שקע בלב האווירה המסנוורת של בריסל 1900 במוזיאון Fin-de-Siècle. מאימפרסיוניזם ועד ארט נובו, התפעל מיצירותיהם של רודן, גוגן, אנסור, קנופף ועוד הרבה.

גלו את ההיסטוריה של בריסל מ-1868 עד 1914 באמצעות האמנות שלה במוזיאון Fin-de-Siècle. ראה כיצד בריסל פיתחה מוניטין כנקודה חמה תרבותית במהלך אותה תקופה.

תיהנו ממוזיאון Fin-de-Siècle, הממוקם בלב בריסל, המוקדש לשנות ה-1900, כאשר בריסל הייתה צומת דרכים אמנותית ייחודית ובירת הארט נובו. המוזיאון מארח ציורים, רישומים, צבעי מים, הדפסים, פסלים, תצלומים, סרטים, דגמים וחפצי אמנות דקורטיביים.

חקור יצירות מבתי ספר מרכזיים לאמנות כגון אימפרסיוניזם, סימבוליזם, וגנריזם וארט נובו. ראה יצירות של אמנים בלגים מפורסמים, כולל ג'יימס אנסור, ויקטור הורטה והנרי ואן דה ולדה.

בדוק את אוסף היצירות של המוזיאון של אמנים זרים, כמו פול גוגן הנהדר, והישארו מעודכנים לתערוכות מיוחדות הקרובות.

בריסל היא עיר בעלת מורשת תרבותית עשירה ומתהדרת במספר מוזיאונים בולטים. שניים מהבולטים שבהם הם מוזיאון Fin-de-Siècle ומוזיאון המאסטרים הישנים. שניהם חלק מהמוזיאונים המלכותיים לאמנויות יפות של בלגיה, קבוצה קולקטיבית של מוזיאונים לאמנות הממוקמים בלב בריסל.

מוזיאון Fin-de-Siècle:

תקופה מכוסה: מוזיאון זה מוקדש לאמנות ולתרבות של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, מכסה בערך את התקופה שבין 1868 ל-1914. המונח "fin-de-siècle" הוא בצרפתית "סוף המאה" ולעיתים קרובות מציין את סימני ההיכר התרבותיים של אותה תקופה.
אוסף: האוסף מתהדר ביצירות ממגוון רחב של דיסציפלינות: אמנות, מוזיקה, ספרות, אדריכלות, צילום ועוד. הוא מציג את האופי הבינתחומי של תנועות האמנות של התקופה.
תנועות אמנות: תנועות מפתח של תקופה זו, כגון ארט נובו, סימבוליזם ואימפרסיוניזם, מיוצגות היטב במוזיאון.
אמנים בולטים: המוזיאון מציג יצירות של אמנים בולטים כמו ג'יימס אנסור, תיאו ואן ריסלברגה ואחרים.
אינטראקטיביות: המוזיאון מציע מסע מולטימדיה, עם מיצבים אינטראקטיביים המאפשרים למבקרים לשקוע באווירת הבל אפוק.
מוזיאון המאסטרים הישנים:

תקופה מכוסה: מוזיאון זה מתמקד באמנות מהמאה ה-15 עד המאה ה-18.
אוסף: הוא מכיל אוסף מדהים של יצירות, בעיקר מדרום הולנד.
אמנים בולטים: אוסף המוזיאון כולל יצירות של כמה מהמאסטרים הישנים הנודעים ביותר, כמו ברויגל, בוש ורובנס. המוזיאון גאה במיוחד באוסף יצירותיו של פיטר ברויגל האב.
הבהרה: אחת הפנינים של המוזיאון הזה היא "נפילת המלאכים המורדים" של ברויגל, ציור מופתי שמושך אליו מבקרים רבים.
מידע כללי:

מיקום: שני המוזיאונים ממוקמים בבניין הראשי של המוזיאונים המלכותיים לאמנויות יפות של בלגיה, ברחוב Rue de la Régence / Regentschapsstraat 3, 1000 בריסל.
שעות וכניסה: שעות הפעילות ודמי הכניסה יכולים להשתנות, לכן מומלץ לבדוק את האתר הרשמי שלהם או ליצור איתם קשר לפני תכנון הביקור.
מתקנים: מלבד האוספים, במתחם המוזיאון יש גם ספרייה, חנות ספרים ומסעדה.
כאשר בבריסל, ביקור במוזיאונים אלה מציע הזדמנות ייחודית לשקוע בהיסטוריה האמנותית העשירה של האזור. בין אם אתה טירון אמנות או חובב, האוספים בטוחים מספקים גם תענוג וגם חינוך.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבריסל מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על בריסל, בלגיה!