חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עזרה בתכנון טיול לבלגיה? השאירו פרטים👇

אם אתם מתכננים נסיעה בקרוב לבלגיה אתם חייבים לבקר במרכז הקומיקס הבלגי אשר נמצא בבריסל, בירת בלגיה. במרכז הקומיקס הבלגי, תוכלו להתרשם ממגוון ציורי קיר וקומיקס אשר נמצא ברחובות העיר ובמוזיאון הקומיקס. מדובר על יותר משישים ציורי קיר אשר מוצגים ב-19 מחוזות של בריסל וסנט ז'יל סבלון.

ההיסטוריה של בניין מרכז הקומיקס

בניין מרכז הקומיקס הבלגי תוכנן כבר בשנת 1905 על ידי האדריכל ויקטור הורטה. בהתחלה הוא שימש חנות כולבו לטקסטיל, אך לאחר מותו של של ווקז בשנת 1920 התחיל להתדרדר עד שבשנת 1970 נסגר. הבניין ניצל מהריסה ובשנת 1975 היה לאנדרטה. בשנת 1980, האדריכל ז'אן בריידל ואומני הקומיקס פרנסואה, בוב דה מור, אלן ברן, גיא דסיסי והרגה החליטו לשחזר את הבניין ולהפכו למוזיאון ההיסטוריה של הקומיקס הבלגי. בשנת 1984, הוקמה קרן אשר בה נפגשו כמה קרנות שונות כגון: פלמית ווואלוני שהם אומני קומקס ושנתיים אחרי החלו כבר השחזורים של המקום תוך כדי התאמתם לתקופה העכשיווית. בשנת 1989, נחנך המוזיאון על ידי קינג בודואין מבלגיה ופאביולה הבלגית ובשנת 2015 החל המוזיאון בשיפוצי התערוכות שבו ועד היום מרכז הקומיקס הבלגי הוא אחד הסמלים הפופולאריים והחשובים המשמעותיים ביותר בבלגיה, ולא מעט מבקרים פוקדים אותו מדי שנה מכל רחבי העולם.

מרכז הקומיקס הבלגי - חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה

מרכז הקומיקס הבלגי היא חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה. כבר בכניסה למרכז מעוטר קיר המרכז בציור הקומיקס הראשון בבריסל משנת 1991. הציור מעוטר בכמה יצירות שונות ומיוחדות אשר הופך אותו לאחד הציורים הפופולאריים ביותר בבלגיה. בנוסף לכך, ניתן להתרשם משאר ציורי הקומיקס אשר פזורים ברחובות שלמים. במוזיאון תוכלו לראות מגוון סרטים מצוירים משנים שונות, כולל גיבורי התרבות שונה כגון: טינטין, הדרדסים, דיקיז ועוד. בגלריית המוזיאון ימצא אוסף נכבד ומגוון של ציורי קומיקס משנים שונה, תוכלו לראות עיצובים שונים הן מהארץ והעולם וכן ללמוד על התקופה ההיסטורית של הקומיקס בבלגיה וכן על הקומיקס בכלל. במוזיאון תוכלו להבחין סצינות שונות מסרטים בצד בניין בית ספר ברובע אנסן, הסצינות מורכבות משלושים ציורי קיר הפרושים על פניי הבניינים והחומות ברחבי העיר.

כרטיסים למוזיאון הקומיקס

מוזיאון הקומיקס של בריסל הוא חוויה לכל גיל!

מה דעתך על סיור עם מדריך במרכז הקומיקס הבלגי? למידע נוסף לחצו כאן!

מה כולל הסיור במוזיאון הקומיקס הבלגי?

הסיור במוזיאון הקומיקס הבלגי כולל סיור מודרך עם מדריך מקצועי ומנוסה. במהלך הסיור רואים המבקרים מעל 3,500 דמויות קומיקס, סרטי קומיקס מתקופות שונות וכן שומעים סיפורי היסטוריים מהשנים ההם. כמן כן, תוכלו להתרשם מציורי קיר וציורי קומיקס שונים הן מבחינת העיצוב, ההיסטוריה של הדמויות, תערוכות שמתקיימות במקום רישומים ועוד. במוזיאון תוכלו למצוא את לאקי לוק הקאובוי המפורסם, הדרדסים ועוד. מדובר על חוויה לכל המשפחה. כמו כן, חשוב לרכוש כרטיסים מראש.

האם המוזיאון מתאים לכל המשפחה?

מוזיאון הקומיקס הבלגי מתאים לכל המשפחה ואף ישנם לא מעט פעילויות שונות לילדים. המוזיאון מסביר על ההיסטוריה של המוזיאון ועל היצירות השונות שבו, במוזיאון אפשר למצוא את דמויות הקומיקס האהובות והמוכרות מכל הזמנים וכן להתרשם מתערוכות קבועות במוזיאון, ציורי קיר וציורי קומיקס מהשנים הקודמות. מדובר על אחת האטרקציות המהנות והמלמדות ביותר שתמצאו בבריסל. הילדים לומדים על היסטוריית הקומיקס ומתרשמים מציורי הקיר במקום וברחובות העיר וכן מסרטים אשר מלמדים על אותה תקופה.

שאלות נפוצות על מרכז הקומיקס של בריסל

אטרקציית מרכז הקומיקס הבלגי כוללת: סיור עם מדריך בין ציורי הקיר השונים של אותן השנים אשר מתארים דמויות קומיקס שונות. כמו כן, ישנם ציורי קיר אשר מפוזרים ברחובות ומספרים על אותה תקופה כמו: הדרדסים, טינטין, לאקי לוק ועוד. הסיור אורך כשלוש שעות. במהלך הסיור תוכלו לראות את פסל הדרדס. במהלך הסיור תחפשו לטיפים שונים ותוכלו להתרשם ממגוון היצירות הן במוזיאון והן ברחובות.

שעות הפתיחה של מרכז הקומיקס הבלגי הן כל ימי השבוע מלבד יום שני בין השעות 10:00-18:00.

מרכז הקומיקס הבלגי שוכן בכתובת: Rue des Sables 20, 1000 Brussels

כדי להגיע למוזיאון הקומיקס הבלגי תוכלו להגיע ברכבת, אוטובוס, מונית או ברכב פרטי. המוזיאון קרוב מאוד לאתרים מוכרים בבריסל אשר נמצאים במרחק הליכה כמו: LA MORT בית הקפה, בניין האופרה ועוד.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבריסל מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על בריסל, בלגיה!