חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תחבורה ציבורית בבריסל

עזרה בתכנון טיול לבלגיה? השאירו פרטים👇

האפשרות הטובה ביותר לטייל בבריסל היא ברגל היות ורב האתרים והאטרקציות שבה כמו המוזיאונים ,הפארקים והאנדרטאות ממוקמים קרוב אחד לשני.
להסתובב בעיר ברגל היא דרך יעילה יותר מאשר להשתמש בכלי תחבורה. הסיבה לכך היא שרב הכבישים בעיר העתיקה של בריסל סגורים למעבר כלי רכב. המידה ואתם מטיילים בעיר בימי החורף מומלץ להצטייד בנעליים עמידות למים. 

רב התחבורה הציבורית בעיר מופעלת על ידי חברת STIB (Société des Transports intercommunaux bruxellois שפירושו חברת התחבורה הבין-קהילתית בבריסל).
ניתן להשיג את מפות רשת הקווים בחינם בתחנות המטרו ובמשרדי התיירות. אחת הדרכים הטובות לטייל בעיר היא באמצעות החשמלית אשר מכונה גם פרו-מטרו. קווי החשמלית הם יעילים מאוד וכמעט ואינם מושפעים מנפח התנועה בעיר. 

נסיעה בתחבורה ציבורית באמצעות כרטיס בריסל

כרטיס בריסל מאפשר לתיירים לטייל בעיר הבירה של בלגיה בקלות המרבית. הכרטיס מאפשר נסיעה בלתי מוגבלת במטרו, באוטובוסים וברכבת החשמלית למשך 24,48 או 72 שעות. בנוסף לזה הכרטיס כולל כניסה חופשית למוזיאונים והנחות משמעותיות במסעדות, חנויות, ברים, סיורים מודרכים ואטרקציות תיירותיות כמו האטומיום. הכרטיס מגיע גם עם ספר הדרכה כך שתוכלו לטייל בעיר בקלות בלי להסתבך. 

טיול בבריסל באמצעות תחבורה ציבורית

מערכת התחבורה הציבורית בבריסל שכוללת חשמליות ואוטובוסים מתוכננת בצורה טובה כל כך שהנסיעה ברחבי העיר יכולה להיות אפילו מהנה. בנוסף, אפשר לשכור מוניות לצורך ביקור באתרים השונים של בריסל ודרך מעניינת נוספת היא לטייל בעיר באמצעות אופניים שכורים. 

שירותי תחבורה ציבורית והתניידות עצמאית בבריסל:

רכבות בבריסל

הרכבת הלאומית בבריסל נוחה מאוד גם עבור נסיעות עירוניות וגם עבור נסיעות בין עירוניות. אחת תחנות הרכבת המרכזיות היא דרום בריסל והיא מחוברת לקו המטרו Ringway ולקווי החשמלית בעיר. מרכז בריסל היא תחנת רכבת תת קרקעית והיא ממוקמת במרכז העיר, בין התחנה הצפונית לדרומית. מתחנת צפון בריסל יוצאות הרכבות לשדה התעופה, לעיר אנטוורפן ולאמסטרדם וקלן. 

המטרו

הקמתו של המטרו בבריסל מתוארכת לשנת 1976 והוא מופעל באמצעות שישה קווי רכבת תת קרקעיים. ניתן לזהות את תחנות המטרו בעיר בקלות,  'M' בולט בצבע לבן על רקע כחול מציין את תחנות המטרו הנגישות גם ממפלס הרחוב.

חשמליות ואוטובוסים

אם התעייפתם מההליכות או מירידה לקווי המטרו, תוכלו להשתמש בחשמלית או באוטובוס, רק חשוב לזכור שגם החשמליות וגם האוטובוסים עוצרים על פי בקשה ולא באופן אוטומטי בשונה מהמטרו. בכדי להודיע על כך שאתם מעוניינים לעלות יש להרים את היד. בבריסל זכות הקדימה של החשמלית היא הראשונה, אפילו על פני הולכי רגל, כך שהנסיעה בה היא יעילה מאוד. 

אופניים

בריסל היא אחת הערים הידידותיות ביותר לתייר המצוי. העיר מציעה אופניים עירוניות "VELO" להשכרה. ישנן כ 180 נקודות לשכירת אופניים אשר פזורות ברחבי העיר והן ניתנות לשימוש 24 שעות ביממה. ניתן לשכור אופניים גם ליום שלם ואפילו לשבוע. החצי שעה הראשונה היא ללא תשלום

מוניות

מומלץ לפנות רק למוניות עם שלט רשמי בצבעים צהוב-כחול של בריסל. משתלם יותר להזמין מונית מראש מחברת המוניות מאשר לעצור אותן בדרך. 

השכרת רכבים

רכב שכור יאפשר לכם להתנייד בעיר בקצב שלכם ולכן הוא יכול להוות אופציה טובה, למרות שקווי התחבורה הציבורית בעיר נוחים מספיק. במידה ואתם מעוניינים גם לצאת מהעיר לטיולים ולחזור אליה, רכב שכור יכול להיות אפשרות מתאימה. ברב מרכזי התחבורה הגדולים בבריסל ישנם סניפים להשכרת רכבים. מומלץ לבצע את ההזמנה מראש.  

אוטובוס הלילה של סופי השבוע

זו בהחלט אופציה נוספת שכדאי לקחת בחשבון. אוטובוסים ליליים זמינים בימי שישי ושבת בלבד, בין השעות 00:15-03:00 ניתן לקבל מידע לגביהם מקווי MIVB / STIB. כרטיס אוטובוס לילה עולה כמו מחיר הנסיעה באוטובוס רגיל (2 אירו לאדם אם רוכשים אותו בעליה לאוטובוס). ישנם 20 קווי אוטובוס כאלו, אם כי רובם עוברים מתחנת דה ברוקר (De Brouckere) במרכז העיר לתחנות מרכזיות אחרות בבריסל לפני שהם יוצאים לפרברים. אוטובוס לילה נוסף מקשר בין תחנת רוג'יר (Rogier) לגאר דו מידי (Gare du Midi). 

שאלות נפוצות בנוגע לתחבורה הציבורית של בריסל

כרטיס לכיוון אחד לאוטובוס או לחשמלית – 2.10 אירו תקף לשעה. כרטיס הלוך ושוב 4.20 אירו תקף ל 24 שעות. 

כרטיס לחמש נסיעות: 8 אירו, כרטיס לעשרה נסיעות: 14 אירו. יש לתקף את הכרטיס בכל עליה לקו. 

בכל תחנה מוצב מכשיר אלקטרוני וניתן לרכוש כרטיסים באמצעות הסמארטפון או באמצעות שעון חכם. התשלום ירד דרך כרטיס האשראי שלכם. 

ניתן תמיד לרכוש כרטיס מהנהג בעליה לחשמלית או האוטובוס אך זה יהיה כרוך בתוספת תשלום קטנה. עדיף לקנות כרטיס מראש ממכונה או בדוכני העיתונים.  

מומלץ להשתמש ברכבת. ניתן גם להגיע לנמל התעופה הלאומי באמצעות הרכבת המהירה של נמל התעופה של בריסל. זהו קו ישיר שעובר בתחנות בריסל מידי, בריסל-מרכז ובריסל צפון, בממוצע כל רבע שעה. הנסיעה אמורה לקחת כ 17 דקות. 

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבריסל מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על בריסל, בלגיה!