חיפוש
Close this search box.

מוזיאון מגריט בבריסל

עזרה בתכנון טיול לבלגיה? השאירו פרטים👇

מוזיאון בלגי המוקדש לאמן הסוריאליסטי, תוך התמקדות מיוחדת בעבודתו בסוף המאה ה -19 ובתחילת המאה ה -20, כמו גם בחייו וביצירתו.

מוזיאון מגריט בבריסל, בלגיה, מאכלס את אחד האוספים הגדולים ביותר של אמנות סוריאליסטית בעולם והמוזיאון היחיד בבלגיה.

מגריט הפך את המרתיע והמוזר למוכר, ושאל שאלות על אופי הייצוג והמציאות. באמצעות יצירות האמנות שלו הוא הצליח להשפיע על זרמים אמנותיים אחרים שהגיעו אחריו, ועבודתו עברה מהפך כשהחל להמציא את עצמו מחדש כאמן פיגורטיבי. הוא החל את הקריירה שלו בתחילת שנות העשרים עם תערוכת היחיד הראשונה שלו בגלריה לה סנטור בבריסל, שהושלמה בשנת 1927 ואשר, כולל תערוכת היחיד הראשונה של האמן, סייעה לעורר עניין לנתק את הקשר בין השטח להוויה, שהיה אמור להישאר קבוע.

מגריט יצר פאזל מאוד ברור: הוא היה אדון, אבל התשובות היו בלי תשובות, ובכל זאת הוא יצר אותן. תערוכות המוזיאון כוללות גם עבודות מכל מיני מדיה אמנותית, אותם רנה מגריט העריכה והשתמשה במהלך עבודתו. יתר על כן, כל מה שבמוזיאון זה מאורגן בצורה כזו שהוא מייצג את שלוש התקופות העיקריות של פעילותו. אם אתה מעוניין ב"מוזיאון מגריט "בכיכר רויאל, בו מוצגים מעל 200 ציורים של האמן, אתה בהחלט צודק כאן. הימנע מכל בלבול אם במוזיאון Jette שלך יש שלט שאומר "Ceci est pas Musee magrite" או "Musee de Magratte."

כפי שציין מגריט ב"ג'וקי האבוד "שלו (1926), הוא קיבל השראה מעבודתו של אביו בסוף המאה ה -19 ובתחילת המאה העשרים. לאחר שחזר לבריסל כדי לפתוח משרד פרסום, סטודיו דונגו, עם אחיו, הוא החל לתקופה פרודוקטיבית מאוד בשנות השלושים. התקופה האחרונה (1951-1967), שנקראה התחום המכושף, הייתה התקופה החשובה ביותר בקריירה שלו, מאמצע שנות השלושים ועד סוף שנות החמישים ותחילת שנות השישים, ושנותיו המוצלחות ביותר.

עד מהרה יותר ויותר אנשים שהיו בבעלותם של יצירות מופת ואוספים פרטיים של מגריט סמכו על המוזיאון והשאילו אותם לתערוכות, ועד מהרה תמכו משרדי המידע לתיירים בכמעט 90 מוזיאונים מקומיים, ונוספו כמה מוזיאוני נישה קטנים. מה שאתה מחפש יתגלה בחוויה של מוזיאון בריסל כשתבקר באחד המוזיאונים המצטיינים יותר בבלגיה. כובעים את הצוות החינוכי כאן, כי המוזיאון הזה הוא לא רק מוזיאון לילדים, כפי שהסוריאליסטית המפורסמת רנה מגריטס הייתה רוצה.

המוזיאון מכנה עצמו גם מרכז התייחסות עולמי לידע על האמן ופיתח מרכז מחקר מקוון שיספק גישה מקוונת לארכיונים המתייחסים לחייו ולעבודתו של הצייר. מעריצי מגריט הקשיחים שראו את הסרט "גונדולות רייד" יכולים לצפות בו באתר המוזיאון, אתר המספק גישה לכל ארכיון מגריט ועוד.

מי שמרתק מעבודתו של מגריט, במיוחד אלה שנסעו עמו בגונדולות בסרט "גונדולה רייד", יכול גם לבקר. המוזיאונים בבריסל נמצאים בשפע ברחבי העיר, ואם תזמינו מלון באזור, תהיו קרובים לאחת האטרקציות התרבותיות הגדולות.

נדרשת כניסה נפרדת, עם כרטיס משולב במחיר של 13 אירו, אך ללא כרטיס על המבקרים לבקר במוזיאון מגריט בבריסל, אחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בעיר. אל המוזיאון נכנסים בעקבות התצוגות בשביל מעגלי במורד הגבעה. לובי קטן וחלל תצוגה על הרצפה, מינימליסטי בעיצובם, מאפשרים למבקרים לנוח את רגליהם וליהנות ממעוף הציפור האטרקטיבי של בריסל.

הבית ברחוב Esseghem הוא המקום לצלול לעולמו של מגריט, ועם נגישותו הפנטסטית על הגג, המוזיאון הוא דוגמה נוספת לפגי גוגנהיים בוונציה בפגישה עם הטוב משני העולמות: מוזיאון לאמנות מודרנית ו מוזיאון לתולדות האמנות.

מבקר האמנות אנדרה גאריט קנה את הדירה לפני שנים במטרה ליצור מוזיאון, ודרגואט עבד על פנים המוזיאון.

מטמון של סרטים הוא חלק ממוזיאון מגריט החדש בבלגיה, שנפתח ב -2 ביוני בבריסל. האוסף כולל כמה לימוזינות המשמשות את משפחת המלוכה הבלגית, כמו הכרכרה החגיגית ששימש נפוליאון השלישי לחתונתו עם יוג'ני דה מונטיג'ו, ואוסף ציוריו ורישומיו. המוזיאון, המשתרע על פני שלוש קומות, מאכלס למעלה מ -200 עבודות, כולל ציורים, רישומים, פסלים, הדפסים, צילומים וסרטים, שכולם נעשו על ידי מגרטה עצמו. בנוסף לאוסף המוזיאונים, האוסף כולל גם קלטות סרטים.

תיירים יכולים לבקר בקלות במתקן למשך יממה, ופארק סינקנטנייר הוא האטרקציה התיירותית הפופולרית ביותר בבריסל ואחת האטרקציות התיירותיות הגדולות בעולם.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבריסל מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על בריסל, בלגיה!