חיפוש
Close this search box.

כיכר סבלו בריסל

עזרה בתכנון טיול לבלגיה? השאירו פרטים👇

יש הרבה דרכים נהדרות לחוות את בריסל, בלגיה לפגישות עסקיות, אבל קשה למצוא משהו שאתה אוהב.

בריסל היא מקום מרשים מאוד והייתי ממליץ לבקר בה בכל פעם שאתה בבריסל. לעתים קרובות נראה כי בלגיה מתעלמים ממערב אירופה, אך זהו מקום שכולם צריכים לראות רק פעם אחת. אם לבריסל יש יותר מה להציע מאשר לגראנד פלייס, כדאי לבקר בה, גם אם האווירה שונה. בריסל היא אחד המקומות שכולם צריכים לראות רק פעם אחת, אז כשאתה נמצא, אתה עדיין מגיע לשם.

הוא מוקף בכמה מהמונומנטים החשובים ביותר בבריסל, כולל הארמון המלכותי ובית המיסיון דו רועי, בו שוכן כיום מוזיאון העיר בריסל. SQUARE היא תחנת הרכבת המרכזית, שיש בה את תחנת הרכבת הגדולה ביותר העולם ואחת התחנות הפופולריות באירופה. זה טוב מאוד לראות מה- WHS ונמצא כ -10 דקות הליכה מתחנת הרכבת המרכזית, אבל זה היה כמעט חצי שעה מלא אנשים. זה בגלל שתחנת סנטראל בבריסל היא התחנה השנייה הכי עמוסה ברשת האיחוד האירופי, אחרי גרנד פלייס.

מתנשא על ידי הצריח של כנסיית סנט בוניפצ'ה ומוקף במסעדות וברים אלגנטיים, כיכר אלגנטית זו יכולה להיות מנוקדת באחת מבריסל. "כיכרות ציבוריות יפהפיות מבלי שנחסמו מכוניות. איסור על חניית מכוניות וכלי רכב אחרים בכיכר ושימוש בשטח ציבורי לאירועים ציבוריים ייצרו בעיה גדולה עבור העיר ואזרחיה, כמו גם עבור התחבורה הציבורית.

למרבה הצער, בריסל היא עיר שנפלה לרכב מאז שהחליפה סוסים ורכבות. מכת השוקולד גובלת בקטליניסטראט, בה נמצאים חצי תריסר חנויות בכמה צעדים.

אבל יש הרבה כיכרות אחרות בבריסל שזקוקות לתיקון קיצוני, ובריסל זרועה בכיכרות שהפכו לכיכרות. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לתכנן את החנייה שלך בסאבלון או בתחנה המרכזית של בריסל. אם אתה זקוק ליותר מזמן החניה המקסימלי המותר, אתה יכול לשלם כדי לחנות ברחוב בבריסל, אבל אתה יודע שאין הרבה מקומות שבהם אתה יכול לחנות ליד התחנה המרכזית של בריסל או אפילו במרכז העיר.

אם יש כיכר בלגית אחת שתראו במגזין טיולים, היא הכיכר החשובה ביותר בבריסל, והיא אחת המפורסמות ביותר.

סטאדהאוס ההולנדי הוא הבניין המרכזי של הגרנד פלייס, והכיכר המרוצפת הגדולה, הידועה גם כגרוטה מרקט, היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. ה- DNA חולק ארכיטקטורה משוכללת עם הפסלים המעטרים את בית העירייה, כולל פסלם של המלך לואי הארבעה עשר ואשתו המלכה ויקטוריה, בסביבה כמעט כפרית השולטת בעיר הסטודנטים.

הגרנד פלייס שימש שוק עד ה -19 בנובמבר 1959 והוא נקרא עדיין בהולנדית הגדול מרקט. לאחר שהוחלפה קומת הקרקע בעמדה, היא נבנתה מחדש והוסבה לספח לבית שכנה. בשנת 1971 נחשף השטיח הפרחוני הרשמי הראשון בגרנד פלייס בבריסל. שטיחים פרחוניים צנועים הוצגו באופן לא רשמי על ידי ערים שונות לאורך השנים, אך זה בשנת 1971.

על פי הצעתו של ראש העיר דאז צ'ארלס בולס, החזירו שלטונות בריסל את הגרנד פלאס ליושנה על ידי שיקום ושחזור של מבנים. . זה תרם לעובדה שהכיכר החדשה שתוכננה תוכננה בצורה הרמונית להפליא למרות השילובים הסותרים לכאורה בין ישן לחדש.

אני גר בבריסל 4 שנים ואני נוטה לשכוח שיש לי את ה- WHS היפה הזה על סף דלתי. הרחובות לאורך הכיכר המרכזית די דביקים, שתמיד מציפים אותי עם כל החוויה שחוויתי במרכז בריסל.

הגרנד פלייס הוא אחד המקומות החשובים בבריסל ובהחלט שווה ביקור, גם אם אתם פחות מתרשמים משאר העיר. זה מקום שבו כותבים היסטוריה, שבו אנשים חוגגים וכמעט כל מבקר מגיע בשלב מסוים. הזמנתי מלון ליד הגרנד פלייס, אבל שאר המלון לא היה כל כך מרשים.

בריסל, עיר מסחר בצפון אירופה, הגיעה לשיא השגשוג עד להפצצה הנוראית שהביאו חיילי לואי ה -14 בשנת 1695. מאז השתלטו מעצמות זרות שונות על בריסל, שהותקפה על ידי מלך צרפת. לואי ה -16 בשנת 1814 ועל ידי מעצמות שונות אחרות במאה ה -19. הכוחות הצרפתיים קיוו להניא את כוחות בעלות הברית מלהצור על נאמור על ידי הפצצה או איום על תקיפת בריסל. הדבר ניכר במיוחד בגרנד פלייס, שם התרחשה הפצצה איומה על העיר בריסל ועל הכיכר המפורסמת שלה, כיכר השלום.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבריסל מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על בריסל, בלגיה!